کد خبر : 13500
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 7 دسامبر 2023 - 1:06

حضور وزیر کشور و استاندار خوزستان در میزبانی دانشگاه آزاد واحد اهواز از اساتید بسیجی دانشگاه های خوزستان

حضور وزیر کشور و استاندار خوزستان در میزبانی دانشگاه آزاد واحد اهواز از اساتید بسیجی دانشگاه های خوزستان

به گزارش پایگاه خبری بنای زیبا ، دکتر احمد وحیدی  وزیر کشور شامگاه سه‌شنبه با همراهی علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در گردهمایی جبهه علمی و فرهنگی اساتید بسیجی خوزستان که در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز و به میزبانی دکتر علی افروس برگزار شد شرکت کرد وزیر کشور در این نشست پس از شنیدن

به گزارش پایگاه خبری بنای زیبا ، دکتر احمد وحیدی  وزیر کشور شامگاه سه‌شنبه با همراهی علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در گردهمایی جبهه علمی و فرهنگی اساتید بسیجی خوزستان که در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز و به میزبانی دکتر علی افروس برگزار شد شرکت کرد

وزیر کشور در این نشست پس از شنیدن سخنان حاضران در جلسه درباره بازارچه های مرزی اظهار کرد: ما با این بازراچه ها که به توانبخشی و معیشت مرزنشینان کمک می‌کنند، موافق هستیم و از آنها حمایت می‌کنیم اما نباید این بازارچه ها از هدف اصلی خود دور شوند.

وحیدی افزود: در صورت موافقت طرف عراقی آمادگی گسترش بازارچه های مرزی را داریم.

وزیر کشور در خصوص سخنان طرح شده پیرامون فعالیت برخی مدیران ناکارآمد در استان گفت: در صورتی که با استدلال و شواهد ثابت شود مدیری ناکارآمد است ، حتما استاندار خوزستان پیگیری لازم را برای جا به جایی چنین مدیرانی خواهد داشت.

وحیدی اظهار داشت: هزینه کرد اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی به استان محول شده است و با مشارکت صنایع، بخشی از کارهای زیرساختی در حال انجام است.

وزیر کشور در خصوص منطقه آزاد اروند هم توضیح داد: منطقه آزاد باید به کارکردهای اصلی خودش شامل جلب فناوری، توسعه صادرات و جذب سرمایه برگردد و همچنین ابهامات و اشکالاتی که بعضا موجب دوگانگی مدیریتی منطقه آزاد می شود باید برطرف شود.

وحیدی گفت: صنایع پایین دستی در استان به میزان صنایع بزرگ توسعه نیافته است. این صنایع پایین دستی هستند کهارزش افزوده ایجاد می‌کند.

وی همچنین افزود: دانشگاه ها از طریق همفکری و همکاری با مدیریت استان میتوانند در جذب سرمایه‌گذاری به خوزستان نقش داشته باشندو کمک کنند

وزیر کشور ادامه داد: دولت نباید در زمینه صنایع کوچک ورود مستقیم داشته باشد و تحول در این حوزه کار بخش خصوصی است، در عین حال رویکرد دولت این است که بستر کار را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم کند.

وحیدی همچنین در خصوص مباحث مطرح شده در زمینه عفاف و حجاب پاسخ داد: مواجهه با این پدیده از دو جنبه قانونی و فرهنگی است که جنبه قانونی آن بر عهده دستگاه قضایی و جنبه فرهنگی آن نیز یکی از بخش‌های مهم است که بر عهده دانشگاه هاست.

وزیر کشور ادامه داد: اساتید دانشگاه درباره چگونگی روشنگری و تبیین برای جوانان در زمینه عفاف و حجاب هم اندیشی داشته باشند. عفاف و حجاب صرفا یک امر دینی و قانونی نیست بلکه موضوعی فرهنگی و تمدنی است و جامعه پاک و خانواده سالم از مسیر این امر فطری و انسانی به دست می‌آید.

وحیدی در بخش دیگری از این نشست به انتخابات ١١ اسفند ماه امسال اشاره کرد و گفت: در آستانه انتخابات هستیم و همه ما مسئولیت بزرگی بر عهده داریم. انتخابات عرصه ای برای تقویت اقتدار و عزت نظام است. ان‌شاءالله جامعه دانشگاهی و اساتید بزرگوار با توجه به تاثیرگذاری خود نسبت به تبیین اهمیت انتخابات مشارکت و تلاش کنند.

در این مراسم دکتر علی افروس رییس دانشگاه آزاد استان نیز به عنوان میزبان به ایراد سخنرانی پرداخته و گفت:خوزستان دارای ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی ویژه ای است که دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان به عنوان متولی توامان فرهنگ و دانش تمام سعی خود را به کار بسته تا بتواند با همکاری با شرکت های دانش بنیان حلقه مفقوده بین دانش؛اقتصاد؛تولید و فرهنگ باشد و گام های بلند و محکمی در این زمینه برداشته شده است

دکتر علی افروس همچنین با تاکید بر برگزاری پر شور انتخابات مجلس پیش رو عنوان کرد:همه ما وظیفه داریم که همه تلاش و همت خود را برای برگزاری یک انتخابات پرشور و حداکثری به کار ببندیم و دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان نیز این آمادگی را دارد تا در این مسیر همگام و همراه سایر دستگاههای اجرایی به برگزاری و اجرای هرچه با شکوه تر انتخابات کمک نماید

شایان ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان طی مدت یک سال گذشته فعال ترین دوران خود را در حوزه های اجتماعی؛فرهنگی و اقتصادی سپری کرده است که نشان از انگیزه های فراوان ریاست دانشگاه آزاد خوزستان دکتر علی افروس به عنوان سیاستگزار اصلی این نهاد علمی و فرهنگی در خوزستان دارد و طی مدت گذشته کارنامه ای درخشان از فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی مشاهده شده است

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.