کد خبر : 8884
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 فوریه 2022 - 16:51

وزیر آموزش و پرورش:طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، تدوین و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش:طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، تدوین و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، تدوین و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری بنای زیبا.وی با اشاره به جایگاه مهم «رسانه» در نظام آموزشی کشور، تصریح کرد: رسانه ها، یکی از ارکان مهم فرآیند تعلیم و تربیت هستند که باید با برجسته‌سازی فعالیت‌های معلمان، اختراعات

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، تدوین و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بنای زیبا.وی با اشاره به جایگاه مهم «رسانه» در نظام آموزشی کشور، تصریح کرد: رسانه ها، یکی از ارکان مهم فرآیند تعلیم و تربیت هستند که باید با برجسته‌سازی فعالیت‌های معلمان، اختراعات و نوآوری‌های دانش آموزان و ایثار و نیکوکاری اولیا و خیّرین نیک اندیش، در جهت بالندگی جامعه، نقش آفرینی کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: میزان کار مفید و مؤثر «معلمان» نسبت به سایر کارکنان دولت بیشتر است و این مهم در ایام شیوع ویروس کرونا با توجه به حجم بالای فعالیت آنها در ارائه آموزش‌های مجازی، مضاعف شده است.

نوری به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در ابتدای انقلاب کمتر از ۱.۵ متر مربع بوده است که اکنون این عدد به ۵.۲ مترمربع ارتقا یافته است.

وی با تأکید بر تغییر روش آموزش در مدارس، از «حافظه محوری» به تربیت دانش آموزان «خلاق» و «کارآفرین»، گفت: بر اساس سندتحول بنیادین، موظف به تربیت دانش آموزان تمام ساحتی و کارآفرین شده‌ایم و در این راستا، کتاب‌های درسی دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی باید مبتنی بر کارآفرینی و در جهت شکوفاسازی خلاقیت دانش آموزان باشند.

نوری، متولی اصلی پیگیری امور پیشکسوتان را سازمان‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری دانست و گفت: علم به این موضوع، از مسئولیت آموزش و پرورش در جهت تکریم بازنشستگان کم نخواهد کرد و ما خود را در مقابل بازنشستگان فرهنگی، مسئول می دانیم و برای تکریم آنان، تلاش خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به برخی از جزئیات «طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت» خاطرنشان کرد: این طرح توسط سازمان امور اداری و استخدامی تهیه و در سال ۱۴۰۱اجرایی خواهد شد، برای «طرح رتبه بندی معلمان» نیز در سال آینده ۲۵هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است.

وی درخصوص تغییرات انجام شده در مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان، افزود: در تلاش هستیم با مدیریت صحیح و انجام فعالیت‌های اقتصادی مؤثر، صندوق ذخیره فرهنگیان را به سوددهی مناسب برسانیم.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان این که شعار اصلی دولت «مردمی سازی» است، تأکید کرد: در راستای این شعار تلاش خواهیم کرد «عدالت آموزشی و تربیتی» و نیز «نصیب برابر آموزشی» را در مناطق کمتر برخوردار، مرزی و عشایری توسعه دهیم.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.